Хто насправді придумав піцу

Сьогодні можна знайти багато теорій на тему, хто ж справді створив першу піцу. За «пальму» першості борються як греки, так і скандинави, а ще, звісно, італійці. То ж давайте розбиратись, хто з них справді зробив перші смачні трикутнички.

Де та коли вперше придумали піцу

Заведено вважати, що першими розробили коржик, на який нанесли трави та овочі, саме древні греки. Насправді вони хотіли створити страву, яку можна буде робити швидко, використовуючи при цьому мінімум інгредієнтів. Вся річ була у тім, що їм потрібен був не стільки хліб, скільки поживний перекус, який буде доступним бідним верствам населення.

Так народились перші коржики, які були круглими та пласкими, рідше – містили у собі начинку. Для того, аби зробити тісто трошки поживнішим і не таким «пустим», почали використовувати інгредієнти, які були під рукою. Як правило, це була зелень, кілька видів недорого м’яса, іноді – овочі, а ще, звісно, спеції та приправи.

Цікаво, що навіть у Персії використовували ці коржики, проте вже з трохи іншою рецептурою. Відомо, що за часів панування царя Дарія I, у Персії активно споживали коржики, які запікались з сирним наповненням.

До них долучились й римські легіонери. У коржики вони почали додавати оливкову олію, а також певний перелік зелені та овочів. Таку страву використовувати досить активно, бо вона була легка у приготуванні та транспортуванні, а ще їй не потрібні були особливі умові зберігання.

Трохи пізніше італійці, побачивши успіх таких коржиків, перейняли й собі методику їх приготування. Так само як і в Греції, вони стали основою харчування для бідняків, продавались на центральних вулицях та майданах.

Після того, як у Європі у 1522 році з’явились перші томати, які були завезені з-за океану, з’явився перший прообраз сучасної піци з соусом та помідорами. Цікаво, що домашній сир у піці почали використовувати значно пізніше – лише у 1889 році й лише завдяки піцайоло з Неаполя Рафаелю Еспозіто. Він відомий тим, що перший використав для піци томати, сир та базилік, зробивши таким чином першу піцу – Маргариту, яка стане відомою, як королівська.

Піца в інших країнах світу

Сьогодні піца існує у майже будь-якій країні світу, де відрізняється своїм зовнішнім виглядом, особливостями приготування, а ще – популярними начинками.

Поки в Італії дотримуються традицій, використовуючи томати, базилік, сир та салямі, в інших країнах пішли трохи далі. В Індії набрала популярності страва, до якої додають маринований імбир та м’ясо барана, а от в Японії обирають трикутнички з морепродуктами – кальмарами, восьминогами тощо.

У Бразилії обожнюють піцу з зеленим горошком, а от в Австралії – з креветками та ананасами. Ще далі пішли американці, які використовують величезну кількість унікальних начинок та інгредієнтів. Їх рецепти відрізняються різноманітністю, а ще – великою кількістю начинки, більше, ніж в Італії.

А у нас ви зможете обрати найкращі варіанти трикутничків з усього асортименту!

Читайте також
25
April
Яку піцу можна замовити дітям

Серед найпопулярніших питань, які виникають у поціновувачів піци – чи можна вживати її дітям? Сьогодні ми розповімо, що краще не замовляти для малечі та на що звернути увагу, якщо ви хочете створити для них збалансоване меню. Чи може піца бути шкідливою для дітей Насправді звичайна піца не містить у собі нічого шкідливого, що могло б […]